Bebeklerde baş ağrısı nasıl anlaşılır?

Bebeklerde baş ağrısı nasıl anlaşılır?

Bebeklerin başı ağrır mı? Ağrırsa nasıl anlaşılır ve ne yapılmalı? Tüm bu soruların cevabını Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Metin Demirkaya cevaplıyor.

Yalnızca yetişkinlerde ve çocuklarda görülmeyen baş ağrıları, ne yazık ki bebeklerde de rastlanabiliyor. Bir bebeğin derdini anlamak, yetişkinin ya da çocuğunkini anlamaya göre tabii ki daha zordur. 

Sıklıkla görülen baş ağrıları bebeklerde nasıl anlaşılır?

Bu durumda dikkat edilmesi gereken ilk husus bebeğin ağrıyan yerlerini sürekli hareket halinde bulundurmasıyla ellerini ağrıyan kısma uzatmasıdır.

Örneğin; bebeğinizin elleri sürekli kafasına gidiyorsa ve de ağlıyorsa muhtemelen başı ağrıyordur. Ancak, bu yöntem her zaman işe yaramayabilir. Başı değilde kulağı ağrıyorsa ellerini yine kafa hizasına getirecektir. Buna alternatif olarak ise şunu yapabilirsiniz. Mesela bebeğinizin şakaklarında kabarıklık, ateşlenme, başını sağa ya da sola doğru çevirme gibi belirtiler görülüyorsa bebeğinizin başı ağrıyor demektir.

 

Bursa Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bu Web Sitesindeki içerikler Tamamiyle Bilgilendirme Amaçlıdır. Gerçek Doktor Kontrolünün Ve Muayenesinin Yerini Tutamaz.

SOSYAL MEDYA:

    

İletişim Bilgilerimiz

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
 info (@) metindemirkaya.com.tr
 Bursa Web Tasarım
Telefon: 0224 9700101

Bu sitenin içeriği ziyaretçileri bilgilendirmeye yöneliktir. Sitede ki bilgiler tıbbi teşhis, tedavi planı veya reçete özelliği taşımaz. Çocuğunuzun sağlık durumuyla ilgili en doğru bilgiyi çocuğunuzu devamlı takip eden hekiminizden alabilirsiniz. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site yapımcıları sorumlu tutulamaz.